İlk Kez Ev Alacaklara Devletten Destek

İlk Kez Ev Alacaklara Devletten Destek
Sektörel

İlk Kez Ev Alacaklara Devletten Destek

17.02.2020

Konut sahibi olmak, ev almak istiyorum diyen kişilere büyük müjde! 2020 yılında ilk defa ev alana devlet desteği 30 bin liraya kadar yükseldi.

Son dönemde artan kredi kullanım miktarı sonrası devlet vatandaşı yeniden para biriktirerek ev sahibi olmaya özendirmek amacı ile konut hesabı sistemini devreye sokmuştu.  Uygulanan sistem ile anlaşmalı bankalar üzerinden konut hesabı açarak para biriktiren kişilere ilk kez ev almaları durumunda ev alırken devlet tarafından teşvik ödemesi yapılması uygulamasına başlanmıştı. 

KONUT HESABI NEDİR, NASIL AÇILIR?

Bankaların birikim hesapları arasında yer alan konut hesabı, ev satın almak için düzenli para birikimi yapmak için açılan hesap türüdür. Bu hesabı açmak için kişinin kimlik belgesi ile beraber şahsen başvuruda bulunması yeterlidir. 

KONUT HESABI AÇAN BANKALAR LİSTESİ 

Ziraat Bankası konut hesabı 

Halkbank konut hesabı 

Vakıfbank konut hesabı 

Ziraat Katılım Bankası konut hesabı 

Vakıf Katılım Bankası konut hesabı 

Şekerbank konut hesabı 

Kuveyt Türk Katılım Bankası konut hesabı 

Denizbank konut hesabı 

Finansbank konut hesabı 

İş Bankası konut hesabı 

KONUT HESABI FAİZ ORANI

2020 Her banka tarafından bu oran ayrı olarak belirlenmekte olup isteyen kişiler için faizsiz konut hesabı açma imkanı da sunulmaktadır. 

İLK DEFA EV ALACAKLARA DEVLET DESTEĞİ 2020 RAKAMLARI

En az 36 ay ila 47 Ay arasında para biriktiren kişilere 2020 yılı konut hesabı devlet ödemesi teşvik parası  24 Bin 742 Lira 

48-59 Ay arasında para biriktiren kişilere 2020 yılı konut hesabı devlet ödemesi teşvik parası 26 Bin 645,20 Lira 

60 Ay arasında para biriktiren kişilere 2020 yılı konut hesabı devlet ödemesi teşvik parası 30 Bin 333 Lira lira olarak ödenecek. 

KONUT HESABI AÇMAK MANTIKLI MI?

Uzun vadede ev sahibi olmak isteyen kişiler için konut hesabı açmak düzenli para birikimi yapılması açısından son derece mantıklıdır. Sistem özellikle de birikim yapmak için yeterli maddi koşullara sahip olan ancak elinde para tutmayı başaramayan kişilere hitap etmektedir.  Sistem sayesinde hem para biriktirerek ev sahibi olmak istediğiniz zaman toplu para ödemesi yapmanıza olanak sağlanır hem de biriktirmiş olduğunuz para tutarına göre 30 bin liraya kadar hibe para desteği almanıza imkan tanınır. 

Emlak8 ile kazanan emlak ofislerinden olmak ister misiniz?

Emlak8, bir asistan gibi hem emlak hem de müşteri portföyünüzü kolayca yönetir ve firmanıza özel internet sitesi sunar.

Emlak8.net sitesinde kurumsal üyeler tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlak8.net'i bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

© Copyright 2011 - 2024 Emlak8.net bir Kod8 projesidir.

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive