Elazığ'a konut desteği!

Elazığ'a konut desteği!
Sektörel

Elazığ'a konut desteği!

6.02.2020

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Elazığ özelinde işin finansal altyapısıyla ilgili çerçeveyi az çok tamamladık. İnşallah Elazığ özelinde 10-15 binlik bir konuttan bahsediyoruz" dedi...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Elazığ Valiliğinde yaptığı basın açıklamasında, depremin etkilerini yerinde tespit ettiklerini ve 2 şehirde de bütün kurumların koordinasyonlu bir şekilde çalıştığını belirtti. 

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Depremin sonrasında Türkiye'nin kenetlenerek birlik ve beraberlik mesajı verdiğini söyleyen Albayrak, şu ifadeleri kullandı;

"Çok güçlü bir dayanışma içerisinde, dünyaya örnek teşkil edecek çerçevede bir operasyon gerçekleştirildi. Ben dünyaya örnek olacak bu operasyon noktasında herkese teşekkür ediyorum. İlk günden itibaren, arama kurtarma çalışmaları ve teknik çalışmalar başta olmak üzere çok yoğun ve anlamlı bir süreç yürütülüyor. Gerçekten çok kısa sürede ilişkili kurumlarımız, AFAD ekiplerimiz, tüm STK'larımızla, ilk günden itibaren çok yoğun bir süreç yürütüldü. Elazığ'da yaşanan bu elim hadise neticesinde Türkiye'nin dört bir tarafında, özellikle tarihi bir dayanışma gösteren tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımıza, dünyaya örnek olacak dayanışma ve birliktelikleri açısından teşekkür ediyorum. Tarihi bir sürece tanıklık ettik."

"Elazığ özelinde 10-15 binlik bir konuttan bahsediyoruz"

Elazığ'da istihdam ve ekonomi için organize sanayi bölgesi altyapısına ihtiyaç duyulduğunu belirten Albayrak, bir yıl içerisinde bununla ilgili gerekli adımları da atacaklarını söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile finansal model altyapısını geliştirdikleri kentsel dönüşüm projesine ilişkin de bilgi veren Albayrak, sözlerine şöyle devam etti;

"Elazığ özelinde işin finansal altyapısıyla ilgili çerçeveyi az çok tamamladık. İnşallah Elazığ özelinde 10-15 binlik bir konuttan bahsediyoruz. Geçtiğimiz yılın sonlarında anons ettiğimiz Türkiye'de her yıl dar gelirli vatandaşlarımızla alakalı sürece yüz binle başladık ki inşallah altyapı geliştikçe bunu tüm Türkiye'de her yıl daha da artıracağız. Hakikaten çok güzel, rekor düzeyde bir başvuruyla, 81 ilimizdeki dönüşüm açısından da önemliydi. Bunun kentsel dönüşüm ve depremden etkilenen, etkilenmesi muhtemel olan alanlardaki ve şehirlerdeki kısmını da genişletecek şekilde finansal altyapısını bir noktaya getirdik. İnşallah burada da bu adımları atacağız. Tabii Elazığ'ın farklı alanlarda, sulamayla ilgili, diğer alanlarla ilgili ihtiyaçları var. Bunlarla ilgili çalışmalarımızı yürütüyoruz. İnşallah bu yıl depremin etkilerini minimize etmek, Elazığlı vatandaşlarımızın yüzünü bir nebze olsun güldürebilmek için hükümetimiz, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 17-18 yıldır olduğu gibi, bu ülkenin ihyası, sonuna kadar bu ülkeye hizmetkar olma, bu millete hizmetkar olma noktasında elinden geldiğinden fazlasını ortaya koymak için gece gündüz demeden çalışacak."

Emlak8 ile kazanan emlak ofislerinden olmak ister misiniz?

Emlak8, bir asistan gibi hem emlak hem de müşteri portföyünüzü kolayca yönetir ve firmanıza özel internet sitesi sunar.

Emlak8.net sitesinde kurumsal üyeler tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlak8.net'i bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

© Copyright 2011 - 2022 Emlak8.net bir Kod8 projesidir.

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive