Kanal Riva için start verildi!

Kanal Riva için start verildi!
Sektörel

Kanal Riva için start verildi!

11.01.2020

Kanal Riva olarak da bilinen Riva Deresi projesi için start verildi. 29 kilometrelik dere yatağındaki çalışmalar için ÇED başvurusu yapıldı

Beykoz Belediyesi, İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne “Riva Deresi Çevre Koruma, Su Güvenliği ile Kentsel Tasarım Projesi” için Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) başvurusu yapıldı.

Riva, Paşamandıra, Göllü, Bozhane, Öyümce, İshaklı ve Cumhuriyet Mahallelerinden geçen Riva Deresi üzerinde hayata geçirilecek olan proje kamuoyunda Kanal Riva ismiyle biliniyor.

Proje tanıtım dosyasındaki bilgilere göre, Kanal Riva için 29.4 kilometrelik dere yatağı ıslahı yapılacak. Bununla beraber proje kapsamında mesire alanları, rekreasyon alanları, ekolojik tarım merkezleri, piknik alanları, yürüyüş alanları, spor ve sağlıklı yaşam merkezleri, ağaçlandırma ve peyzaj merkezleri, çocuk oyun alanları, tekne yanaşma yerleri ve seyir teraslarını kapsayan temalı parklar yapılacak.

Proje kapsamında dere ıslahı ve temalı park alanı olarak kullanılacak alanların büyük bir kısmı tapulu arsa ve tarım niteliğinde alanlar olup, geriye kalan kısmı ise hazine, çayır ve ormanlık alan niteliğinde alanlar.

Kanal Riva projesi kapsamında yapılacak dere ıslah ve temalı park çalışmalarını kapsayan ve Riva Deresi sağ ve sol sahili içine alacak biçimde belirlenen proje alanı ise 6 milyon 147 bin metrekare olarak belirlendi.

Beykoz Kanal Riva içerisinde toplam 3 milyon 272 milyon metrekarelik alanda temalı park çalışması gerçekleştirilecek ve 11 adet tekne park ve yanaşma alanı yapılacak.

Kanal Riva kapsamında planlanan tüm işlemlerin toplam inşaat süresi 5 yıl olarak belirlendi. Projenin maliyeti 63 milyon 231 bin TL olarak belirlendi.  Proje inşaatı yılda 12 ay (312 gün), ayda 26 gün, günde 8 saat tek vardiya (08:00-12:00; 13:00- 17:00 saatleri arası) olarak planlandı.

Emlak8 ile kazanan emlak ofislerinden olmak ister misiniz?

Emlak8, bir asistan gibi hem emlak hem de müşteri portföyünüzü kolayca yönetir ve firmanıza özel internet sitesi sunar.

Emlak8.net sitesinde kurumsal üyeler tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlak8.net'i bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

© Copyright 2011 - 2024 Emlak8.net bir Kod8 projesidir.

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive