Kensel dönüşüm çalışmaları devam ediyor!

Kensel dönüşüm çalışmaları devam ediyor!
Kentsel Dönüşüm

Kensel dönüşüm çalışmaları devam ediyor!

29.11.2019

Bakan Murat Kurum, Ankara’da önceliklerinin kentsel dönüşüm olduğunu belirterek, “Altındağ’da, Mamak’ta, Çankaya’da, Elmadağ’da, Sincan’da, Kızılcahamam’da, Kahramankazan’da ve Bala’da kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor” dedi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum,  AK Parti  Ankara  İl Başkanlığı'nın Afyonkarahisar'da gerçekleştirdiği danışma kurulu toplantısında tüm ilçe belediye başkanlarıyla bir araya geldiklerini söyledi. Kurum, ilçelerin öncelikleri üzerinde çalışıldığını belirtti. Turkuvaz Medya Ankara ofisinde grup temsilcileriyle bir araya gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ankara'da önceliklerinin kentsel dönüşüm olduğunu sözlerine ekledi.

PROBLEMLERI VE TALEPLERİ ALDIK

Bakan Kurum Afyonkarahisar'da geçtiğimiz ay gerçekleşen AK Parti Ankara teşkilat toplantısında, Ankara'nın problemlerini meclis üyeleri, belediye başkanları ve teşkilatla masaya yatırdıklarını söyledi.

Çalışmaları Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ruhuna uygun bir şekilde değerlendirdiklerini söyleyen Kurum, "Tek tek bütün belediye başkanlarımızı dinledik. Taleplerini aldık ve gönül belediyeciliği, Cumhurbaşkanımızın açıklamış olduğu manifesto çerçevesinde ne yapabileceğimizi beraber istişare ettik. Siyasi parti ayrımı yapmadan 82 milyona hizmet veriyoruz. Kentsel dönüşüm projelerine düzenlemeler getirdik" dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM ÖNCELİĞİMİZ

Yapılması gerekenler için Bakanlık olarak tüm desteği vereceklerini sözlerine ekleyen Kurum, şu ifadeleri kullandı: "Kentsel dönüşüm bizim önceliğimiz. Ankara'da, Altındağ'da, Mamak'ta, Çankaya'da, Elmadağ'da, Sincan'da, Kızılcahamam'da, Kahramankazan'da ve Bala'da kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor. Bunlara bugün diğer ilçelerimizdeki dönüşümleri ve tarihi kent meydanlarındaki dönüşümü, dönüştürülmesi gereken acil öncelikli riskli alanları ekledik ve hızlı bir şekilde bu projeleri gerçekleştirmek istiyoruz."

YEŞİL ALAN KORİDORLARI

Ankara'da toplam 2 milyon 823 bin metrekare alanda, 10 millet bahçesi yaptıklarını sözlerine ekleyen Kurum, "Bu millet bahçelerine baktığınızda gerçekten Ankara için çok önemli olduğunu düşündüğümüz iklim değişikliği ile mücadele noktasında şehirde yeşil alan koridorlarının açıldığını görüyoruz. Atatürk Kültür Merkezi Millet Bahçesi'yle, yine Gölbaşı'yla, İmrahor'u birbirine bağlayacak millet bahçesiyle, Gölbaşı Mogan Millet Bahçesi ve Cebeci Stadyumumuzun olduğu, Gençlik Spor Bakanımızın da bu konuda çok büyük destek verdiği Cebeci Millet Bahçesi'yle, Kazan'da, Çubuk'ta, Sincan'da, Gölbaşı'nda, Kızılcahamam'daki millet bahçeleriyle, artık sadece il merkezinde değil, ilçe merkezlerinde de vatandaşın gidip vakit geçirebileceği mekanlar yapıyoruz" şeklinde konuştu.

BAŞKENTE 100 MİLYARLIK YATIRIM

Şehirlerin önceliğini anlatan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ''Ankara'da 18 yıllık AK Parti iktidarı döneminde toplamda 100 milyar liralık yatırımda bulundu. Bunun 82 milyarı tamamlanan projeler, 7 milyarı ise devam eden projeler. Bu projelerimiz içersinde, okul, yol, altyapı, içme suyu, çevre düzenlemesi ve kanalizasyon bulunuyor" açıklamasında bulundu.

YETKI BÜYÜKŞEHIRDE

Gelen tüm talepleri hızlı bir şekilde cevap verdiklerini sözlerine ekleyen Bakan Murat Kurum, "Tüm çalışmalarımızda vatandaşın rızasını gözetiyoruz. Yetkinin Büyükşehir Belediyesinde olduğu noktalarda bekliyoruz. Yapacaksalar yaparlar. Yapmazlarsa biz yaparız. Kentlerde sokak sağlıklaştırma çalışması yapıyoruz. İmrahor Vadisi'nin ihalesini tamamladık' dedi.

Emlak8 ile kazanan emlak ofislerinden olmak ister misiniz?

Emlak8, bir asistan gibi hem emlak hem de müşteri portföyünüzü kolayca yönetir ve firmanıza özel internet sitesi sunar.

Emlak8.net sitesinde kurumsal üyeler tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlak8.net'i bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

© Copyright 2011 - 2024 Emlak8.net bir Kod8 projesidir.

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive