Yıkım devam ediyor!

Yıkım devam ediyor!
Kentsel Dönüşüm

Yıkım devam ediyor!

28.11.2019

Bodrum'da Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum'un yaptığı incelemenin sonrasında hızlandırılan kaçak yapılardaki yıkım işlemleri sürüyor...

Muğla ilinin Bodrum ilçesinde, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un yaptığı incelemeler sonrasında hızlandırılan kaçak yapılardaki yıkım işlemleri aralıksız devam ediyor.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; projelerdeki yıkımlar imara ve ruhsata aykırılıklar bulunduğu gerekçesiyle durduruldu. Bakanlık ve Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Yapı Kontrol Birimi ekiplerinin gözetiminde, villa, otel binaları, iskeleler, ticari alanlar, mendirek ve havuz gibi yapılarda mal sahipleri tarafından yapılıyor.  

Çalışmalar Türkbükü, Gündoğan, Gölköy ve Torba mahallelerinde belirlenen, imara ve ruhsata aykırılıklar olduğu gerekçesiyle durdurulan projelerde yapılıyor. 

İmara aykırı yapıların birçoğunun yıkımı, iş makineleri ve inşaat işçilerince yapılıyor.

Yıkım işlemlerinin başladığı günden bu yana özellikle Türkbükü Mahallesi'ndeki bir projede yer alan çok sayıda kaçak yapının yıkıldığı görülüyor. 

Toplam 14 projede yapılan yıkım işlemlerinin çoğunun tamamlandı ve bazılarının da bitme aşamasına geldi.

 

Emlak8 ile kazanan emlak ofislerinden olmak ister misiniz?

Emlak8, bir asistan gibi hem emlak hem de müşteri portföyünüzü kolayca yönetir ve firmanıza özel internet sitesi sunar.

Emlak8.net sitesinde kurumsal üyeler tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlak8.net'i bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

© Copyright 2011 - 2024 Emlak8.net bir Kod8 projesidir.

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive