Korsan emlakçılara dikkat!

Korsan emlakçılara dikkat!
Sektörel

Korsan emlakçılara dikkat!

27.11.2019

Gayrimenkul alacakları korsan emlakçılara karşı uyaran emlakçı Metin Yener, “Gayrimenkulde göz ardı edilen emlakçılar sonunuz olabilir. Hayaliniz ve paranız gitmesin. Güvenilir kişileri tercih edin” dedi.

Birçok konut üzerinde satılıktır-kiralıktır afişlerini, yazılarını bulunuyor. Malatya Son Söz Gazetesi'nde yer alan habere göre; ev alıp satarken aracı olan emlakçılarla ilgli emlakçı Metin Yener değerlendirmelerde bulundu. Bu konuda korsan yani çantacı emlakçılara karşı gayrimenkul almak isteyenlere karşı uyarılarda bulunan emlakçı Metin Yener, dikkat edilmesi gereken önemli konuları anlattı.

Açıklamasında Metin Yener şu ifadeleri kullandı: “Ucuzluk kavramı bizim milletin en can alıcı noktası şuan ki piyasada çünkü ekonomideki krizle birlikte içtiğimiz su dahil olmak üzere her şeye zam üstüne zam geldi, yaşam koşulları pahalılaştı. Kimse ucuza bir şey bulamıyor. Konut sektöründe de durum aynı. Ucuza gayrimenkul bulmak neredeyse imkânsız. Ama bazı dolandırıcılar çanta emlakçı dediğimiz tipler yani korsan emlakçılar vatandaşların ucuzluk kavramındaki hassasiyetini alıp bunu koz olarak kullanıyor. Vatandaşta cebini düşündüğü için haliyle kozu yutuyor. Bu noktada vatandaşlarımızın uyanık olması lazım yatırımcılar da bu konuda uyanık olmalı. Çünkü yeri geliyor onlarda kandırılabiliyor. Çünkü bizim sektör ağzının laf yapmasına da bağlı, biraz ağzı iyi laf yaparsa bu çantacı emlakçıların illaki gelen müşteri kanacaktır. Bu yüzden her ağzı iyi laf yapana değil söylenen ile hakikatin aynı olup olmadığı araştırılmalı ona göre alınmalı gayrimenkul. Pişman olmamak için ilk ayağınıza gelen fırsata konmayın da tepmeyin de araştırmasını yapın a’dan z’ye sonra alın. Ev, iş yeri, bahçe almak isteyen veya kiralamak isteyenler mutlaka diploması olan, tecrübesi olan çevresince de dürüstlük anlamında takdir görülen emlakçıları tercih etsin. Bu işi korsan olarak yapanların ne diploması var ne de maliyede kayıtları var. Bu yüzden gayrimenkulde göz ardı edilen emlakçılar sonunuz olabilir diyorum. Hayaliniz ve paranız gitmesin. Güvenilir kişileri tercih edin diyorum.”

Emlak8 ile kazanan emlak ofislerinden olmak ister misiniz?

Emlak8, bir asistan gibi hem emlak hem de müşteri portföyünüzü kolayca yönetir ve firmanıza özel internet sitesi sunar.

Emlak8.net sitesinde kurumsal üyeler tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlak8.net'i bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

© Copyright 2011 - 2024 Emlak8.net bir Kod8 projesidir.

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive