Marmaris'te imar barışı talebi!

Marmaris'te imar barışı talebi!
Sektörel

Marmaris'te imar barışı talebi!

23.11.2019

Marmaris ilçesinde 3 mahallenin sakinleri, 2018 yılından sonra inşa edilen yapıların imar barışına dahil edilmesini ve mahallelerine imar planı getirilmesi için talepte bulundu.

Muğla'nın Marmaris ilçesinde 3 mahallenin sakinleri, 2018 yılında sonra inşa edilen yapıların imar barışı kapsamına alınmasını ve mahallelerine yeni imar planı getirilmesi için talepte bulundu.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Bozburun, Selimiye ve Söğüt mahalleleri bazı sakinleri, İçmeler Mahallesi Cumhuriyet Meydanı'nda basın açıklamasında bulundu.

Katılımcılara katılanlardan Ünal Geniş, yaklaşık 10 gün önce yılından sonra yapıldığı iddia edilen çeşitli mahallelerde bulunan 70 binanın sahibine yıkım kararının tebliğ edildiğini söyledi.

Bölgede imar sorununun bulunduğunu sözlerine ekleyen Geniş, "İmar barışı ile kaçak yapılan yapılar kayıt belgesi aldı. İmar barışından yararlanmak isteyen vatandaşlar da 2018 yılından sonra kendi arazilerine evlerini yaptı ve imar barışına başvurdu. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü 2018'den sonra yapılaşma olduğu için bu yapıların yapı kayıt belgelerini iptal etti. İmar uygulaması bekleyen halkımız mağdur olmuştur. Yıkımla karşı karşıya bırakıldı." ifadelerini kullandı.

Hazine arazilerine değil kendi tapulu arazilerine ev yaptıklarını söyleyen Geniş, sorunlarının çözülmesi için beklediklerini söyledi.

Emlak8 ile kazanan emlak ofislerinden olmak ister misiniz?

Emlak8, bir asistan gibi hem emlak hem de müşteri portföyünüzü kolayca yönetir ve firmanıza özel internet sitesi sunar.

Emlak8.net sitesinde kurumsal üyeler tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlak8.net'i bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

© Copyright 2011 - 2022 Emlak8.net bir Kod8 projesidir.

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive