Ziraat Bankası Konut Kredisi Ne Kadar Oluyor?

Ziraat Bankası Konut Kredisi Ne Kadar Oluyor?
Emlak Trendleri

Ziraat Bankası Konut Kredisi Ne Kadar Oluyor?

20.06.2019

Ziraat Bankası Enflasyon Endeksli Konut Kredisi’nin TÜFE rakamlarına göre güncel faiz oranı ne kadar?

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın dün konut kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar için büyük bir avantaj sunan Enflasyon Endeksli konut Kredisi ürününü tanıttı. Aydın, “Enflasyona Endeksli Konut Kredisiyle enflasyonda gelecekte düşüş bekleyen ve alımını erteleyen müşterilerin taleplerini öne çekmek istedik” diyerek kampanyayı tanıttı.

Enflasyon Endeksli Konut Kredisi kampanyasında vatandaşlar 10 yıl vadeye kadar konut kredilerini yıllık TÜFE ortalaması üzerinden yüzde 0.19 banka kar marjı ile kullanabilecek. Ayrıca kampanya dahilinde konut kredisini erken kapatmak isteyen vatandaşlar için erken ödeme cezası alınmayacak ve istenilen zamanda faizler düşerse bankanın sabit faizli konut kredisi ürünü ile yeniden yapılandırılabilecek.

Ziraat Bankası Enflasyon Endeksli Konut Kredisi Faiz Oranı

Kredi Pazarı’nda yer alan habere göre; Ziraat Bankası Enflasyon Endeksli konut kredisinin güncel faiz oranı Mayıs ayında yıllık yüzde 19.91 olan TÜFE oranının üzerine yüzde 0.19 bankanın kar marjı eklenmesi ile yüzde 2.01 olarak karşımıza çıkıyor. Güncel olarak sabit faiz oranın üzerinde olan oran TÜFE’de beklenen düşüş ile düşmeye devam edecek. Kredi konutun ekspertiz değerinin en fazla yüzde 80’ine kadar kullanılabilecek.

Ziraat Enflasyon Endeksli Konut Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası Enflasyon Endeksli Konut Kredisi kampanyası için güncel faiz oranı üzerinden 200.000 TL tutarda 10 yıl vadeli konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin aylık taksitleri 4.420 TL oluyor. Kredinin mevcut faizle toplam geri ödemesi 531.000 TL’ ye karşılık geliyor.

Emlak8 ile kazanan emlak ofislerinden olmak ister misiniz?

Emlak8, bir asistan gibi hem emlak hem de müşteri portföyünüzü kolayca yönetir ve firmanıza özel internet sitesi sunar.

Emlak8.net sitesinde kurumsal üyeler tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlak8.net'i bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

© Copyright 2011 - 2022 Emlak8.net bir Kod8 projesidir.

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive